A méregtelenítés folyamatát a szerveink elvégzik, esetenként azonban bizony szükség lehet külső támogatásra is. Milyen jelek figyelmeztethetnek erre?
Testünk saját méregtelenítő rendszere
A környezetünkből, a levegőből, az ételeinkből és italainkból folyamatosan olyan anyagok kerülnek bele a szervezetünkbe, amelyek negatívan befolyásolhatják a sejtjeink optimális működését. A természetes méregtelenítést többek közt a máj, a vese, a tüdő, a bélrendszer és a nyirokkeringés végzi.
A testünk igen kifinomult és bonyolult szerkezet, ami képes a méreganyagokkal megbirkózni, olykor azonban koncentráltabban oda kell figyelnünk a megtisztulásra.
A méregtelenítés folyamatáról ide kattintva :ebben a cikkünkben olvashatsz részletesebben.
1. Fáradékonyság
Ha kevés folyadékot iszol, akkor nyűgösebbé és fáradtabbá válhatsz. Ha hamar elfáradsz a könnyebb fizikai tevékenységektől is, könnyen lehet, hogy a szervezet küzd a felhalmozott méreganyagokkal.
2. Alvási problémák
Ha rendszeresen nehezen alszol el, éjszakánként forgolódsz, sokszor felriadsz, ennek az is az oka lehet, hogy a máj sokat dolgozik éjjelente, ami megnehezíti a pihentető alvást. Ha nem lelki eredetű az alvási gondod, akkor az egészséges táplálkozás és több mozgás segíthet a szervezeted tehermentesítésében.
3. Újonnan jelentkező bőrporlémák
A toxinokkal túlterhelt szervezet a bőrön keresztül is üzenhet. A pattanások, a száraz bőr, a kiütések és a bőrviszketés figyelmeztető jelek lehetnek.
4. Hangulatingadozás
A cukor sunyi ellenség lehet, hiszen rejtve ott van egy csomó ételükben, italunkban. A hangulatingadozás hátterében a túlzott cukorfogyasztás is állhat. Tartózkodj a mesterséges színezékekkel, tartósítószerekkel, édesítőkkel telepakolt készételektől, zacskós levesektől!
5. Emésztési gondok
Az emésztőrendszerünk egészségi állapota rendkívüli mértékben kihat a szervezetünk védekező rendszerének állapotára, a hangulatunkra is!
A belek, a gyomor és a has „időjárása” nagyban befolyásolja a hogylétünket. Ha sok benne a „vihar” vagy a „front”, akkor érdemes komolyan venni a dolgot.
A székrekedés, a gyakori puffadás, hasmenés annak a jele is lehet, hogy a szervezeted nem bírja a harcot a jelenlegi táplálkozási szokásaiddal, étrendeddel.
Betegségnek, ételérzékenységnek, intoleranciának a jele is lehet a hasfájás, a gyomorfájás, és a fentebb említett tünetek gyakori megjelenése, így vedd komolyan azokat!
Fontos tudni!
Ha szeretnél kipróbálni a méregtelenítő diétát, győződj meg róla, hogy egészséges, szakember által is ajánlott.
Ugyanez vonatkozik minden hashajtóra és hashajtó hatású kiegészítő készítményre! Kiszáradást, ásványi anyag-egyensúlyhiányt, és emésztőrendszeri problémákat okozhat hosszú távon, így mindenképp körültekintően kell eljárni a méregtelenítő kúrákkal.
A méregtelenítő étrend nem alkalmas:
- gyermekeknek
- időseknek
- terhes és szoptató nőknek
Ne kezdjen méregtelenítő kúrába az sem, aki:
- cukorbeteg
- alacsony a vércukorszintje
- étkezési rendellenessége van
- szívbetegségben szenved
- krónikus betegségben szenved
Amivel azonban sokat segíthetsz a szervezetednek:
- kerülöd a cukros ételeket, italokat
- sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztasz
- a reggeli kávéd előtt eszel valamit (éhgyomorra ne igyál még tejeskávét se)
- sok folyadékot iszol
- minden egyes nap mozogsz, sportolsz, sétálsz