spot_img
spot_img
spot_img

60 NAP, hogy rögződjön. Működik!

-

Article Top Ad (AdSense)

Legyünk mindannyian a saját a pedagógusaink! Megdöbbentő eredményeket érhetünk el minden területen, ha notóriusan, egy megadott időszak alatt ugyanazokat a cselekedeteket végezzük el. Egyszerűen csak rá kell venni magunkat arra, hogy betartsuk azt, amit saját magunknak megígértünk. No persze ez a legnehezebb vállalkozás. Ha valakik képes legalább hatvan napig máshogy cselekedni, gondolkodni, mint amit megszokott, képes megváltoztatni az életét.

Fotó: Pixabay

Közhely, de igaz

Szoktál reggel kávézni? Esetleg minden reggel ugyanazt eszed? Vannak berögzött tevékenységek a mindennapjaidban? Biztosan vannak! Vegyél egy füzetet, írd le mi az, amihez minden nap ragaszkodsz, amit mindig ugyanúgy csinálsz, és meg fogsz döbbeni. A berögződött cselekedetek bilincsében vergődve töltjük el minden egyes napunkat. Mindenkinek van ilyen. Kinek kevesebb, kinek több, de egyértelműen befolyásolják az életünket. Ha tükröt állítunk és megvizsgáljuk ezeket a tényeket, első körben fájó lesz, mert rájöhetünk, mennyire feleslegesek. Aztán rádöbbenhetünk saját gyarlóságaink meddőségére, a végén pedig ráeszmélhetünk arra, hogy mennyire irányítják ezek az életünket.

Fotó: Pixabay

Furcsa az emberi elme

Még nagyon messze vagyunk attól, hogy rájöjjünk, miként is működik az agyunk, Több tudomány is folyamatosan feszegeti ezeket a kérdéseket. Vannak komoly előrelépések, elismert szakemberek, akik életük céljának tekintik a megismerés, a gondolat, a létezés tudományát. Abban minden szakember egyetért, hogy végtelenek a lehetőségeink saját magunk alkotásában, átalakításában, megértésében. Kutatások viszont már bebizonyították több ízben is, hogy bizonyos berögződések – legyenek ezek fizikai tevékenységek, vagy akár szellemi síkon bekövetkező sorozatosan előforduló sémák – a rendszerességük időhöz kötődik.

Fotó: Pixabay

A szokások kifejlődnek, de alakíthatóak

A gyerekeket többnyire egészséges és biztonságos környezet veszi körül. A családba való integrálódás alap rendszereitől, az iskolában felvett szokásokon át, a társadalom által elvárt mintákig. Ezek mind befolyásolják a mindennapjainkat. Ezen kívül az egyén által felvett szokások is alapvetésekként rögzülnek az életünkben. Azt viszont tudni kell, hogy ezeket a rendszereket meg lehet változtatni. Természetesen kell hozzá elhatározás, kitartás és hit. Nélkülük nem érdemes belevágni semmibe, amit szeretnénk tudatosan megváltoztatni az életünkben. Az aktív, tudatos elme képes arra, hogy saját rendszerében olyan módosításokat végezzen, amik által módosulhat a berögzült viselkedés, illetve tevékenység minta.

Fotó: Pixabay

A fejlődés elkerülhetetlen tényező

Az életkoruknak megfelelő helyes és rendszeres rendszerek, időközönként változnak. Hozzátartozik, hogy a megszokott időben végzett tevékenységek szorosan összefüggenek ez egészséges testi-, lelki-, és szellemi fejlődésünkkel. Ezért roppant óvatosan és körültekintően kell döntéseket hozni a változtatások megvalósítására. Amennyiben eldöntjük, magunkban tisztázzuk mit is szeretnénk, eljön az ideje annak, hogy az elmélet meg is valósuljon a gyakorlatban. Ekkor kell hadba állítani a neuronokat, melyek ingerlékeny sejtek – ingerfelvételre és idegi ingerületek vezetésére specializálódtak.

Fotó: Pixabay

Az idő és a rendszeres tevékenység szorosan összefügg. Több kutatás által is bizonyított tény, miszerint ahhoz, hogy a szokásrendszerünk megváltozzon, e kettő összessége szükségeltetik. A bizonyos változtatásokat eldöntöttünk, be kell építeni a hétköznapi folyamatainkba. Mindig és elodázás nélkül meg kell tenni. Persze ez még nem elég. Ahhoz, hogy egy bizonyos gondolatiságból fakadó tevékenység, viselkedésminta, egyértelműséggé váljon, és gondolkodás nélkül bekövetkezzen, idő kell. Egyszerűen muszáj megtanítani magunkat, az agyunkat arra, hogy elvégezzük, megtesszük. Alapvetőség, mely tudatosság nélkül következik be, egy rögzítési folyamat végeredménye. Tehát ha változtatni szeretnénk valamin, kénytelenek vagyunk addig kitartani, míg már észre sem vesszük, hogy megtörténik. Magyarul a tudatos cselekedetből, viselkedés mintából, egy tudatalatti tényszerűség alakul ki. A különféle vizsgálatok és kísérletek alapján, ha 60 napig követjük ugyanazon metódust, akkor válhat berögződéssé, akkor alakulhat ki a természetes egyértelműség.

Fotó: Pixabay

Ha valaki változtatni szeretne szokásain, csak azt az utat tudja követni, amivel meggyőzi a rendszeresség által saját magát arról, hogy ez része az életének. Tegyünk tehát hatvan napig valamit, és az életünk részévé tud válni, mindenfajta megerőltetés nélkül.

Ökonevelés az iskolákban: életre szóló szokásokat alakít ki a gyerekekben

Önsorsrontó szokások, amiket kerülj el!

 

 

Kategória:
 

FRISS CIKKEINK

Mi teszi különlegessé az Eau de Parfumöt?

Az Eau de Parfum egyik legfontosabb jellemzője a magas parfümolaj-koncentráció, amely általában 15-20 százalék között mozog. Ez az összetevő garantálja, hogy az illat hosszabb ideig marad a bőrön, mint más illatok, például az Eau de Toilette. Az Eau de Parfum illatok mélysége és komplexitása egyedülálló, mivel több rétegben bontakoznak ki, és az idő múlásával változnak.

Mindenki a mesterséges intelligenciát akarja a társkeresőknél

Versenyt futnak az online randialkalmazások a mesterséges intelligencia-alapú asszisztensek fejlesztésében, amely a Z-generáció frusztált tagjait segítené a romantikus beszélgetésekben.

Brutálisan jó funkciót kap a mobilos Gmail

Első körben az Android felhasználók kapják meg a mobilos Gmail újítást, ami igazán nagy segítség lesz a levelek kezelésében.

Lájkold Facebook-oldalunkat,
nehogy lemaradj a
legfrissebb bejegyzéseinkről!