spot_img

Megvan a VB győztes

-

Article Top Ad (AdSense)

Az idei világbajnokság tele volt meglepetéssel, hiszen senki sem számolt azzal, milyen hamar kiesnek a németek vagy éppen a belgák. Ahogy arra sem számított senki, hogy Marokkó bronzmeccset vívhat a horvátokkal. Végül a döntőbe Argentína és Franciaország jutott.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Visca el Barça ! (@forblaugrana) által megosztott bejegyzés

Fordulatosra sikeredett a katari VB döntője

Az első félidőben Argentína megszerezte a vezetést

Az elejétől a végéig egy izgalmas meccset láthattunk, az argentinok látványosan igyekezetek megszerezni vezetést, és nem is kellett sokáig várni az első gólra. Argentína a 23. percben megszerezte tizenegyesből Messi góljával. Utána sem kellett tovább várni a gólra, mivel a 35. percben mindjárt be is talált Di Maria. Az első félidőt végig az argentinok uralták, a franciák még a kapuig sem jutottak el.

Rosario, Santa Fe. (@rosarioarg_) által megosztott bejegyzés

A második félidőben fordított Franciaország

Annak ellenére, hogy mindenki arra számított: egy darabig még nem pörögtek fel a franciák a második félidőre, ellenben már az argentinok sem vitték túlzásba a támadást. Aztán a címvédők részéről a 70. percben Mbappének volt egy kaput eltaláló lövése. A második félidő lényegében ellaposodott, és inkább hasonlított egy barátságos meccsre, semmint VB döntőre.

Ám a 78. percben bűntetőhöz jutottak a franciák, amit Mbappé gólra is váltott, majd pillanatokkal később még egy gólt lőtt.

@vitorpdadepressaoo által megosztott bejegyzés

Végül a 96. percben a francia kapusnak, Lloris-nak is akadt dolga, és hatalmasat védett, amikor Messi elrúgta a labdát.

A hosszabbításban góleső volt

A ráadás első 15 percében egyik fél sem jutott vezetéshez, pedig mindkét csapat keményen próbálkozott, de aztán a 75. percben Messi újabb gólt szerzett. Ám ezzel korántsem értek véget a meglepetések, mert a 115. percben tizenegyest rúghattak a franciák, amit újfent Mbappé lőhetett, és sikeresen értékesítette is a bűntetőt.

A tizenegyes-párbaj

A franciák kezdhették, és a mesterhármast rúgó csatár, Mbappé simán bevarrta, akárcsak az őt követtő Messi.

Végül…

ARGENTÍNA nyert, ezzel háromszoros világbajnok lett, Lionel Messivel az élén.

Utoljára Argentína válogatottja 1986-ban Mexikóban nyert labdarúgó vb-t, miután a döntőben 3–2 arányban legyőzte az NSZK válogatottját.