spot_imgspot_img
spot_img

Ikonikus designtárgyak a MaxCityben

-

Article Top Ad (AdSense)

Hogyan válik emblematikussá egy darab, mitől lesz időtálló, egyáltalán mit keresünk a designtárgyakban? No és mi mindent találunk a MaxCityben egy fedél alatt?

A MaxCity kínálata szinte zavarba ejtően bőséges: funkcionális és teoretikus tárgyakat, ikonikus darabokat egyaránt találunk, ezért adunk némi támpontot a kereséshez.

„A nagy sorozatban tervezett designtárgyak világában nem az egyediséget keressük, hanem valamiféle kisugárzást, aurát, egy olyan történetet, ami meg tud szólítani bennünket – mondta Martinkó József a tárgyak ikonikusságáról Orosz Barbi Tűsarok (https://www.youtube.com/watch?v=UuSz2tswMpA) című műsorában. – Nem fontos, hogy mennyi készül belőle, ezt majd a piac eldönti. Például Philippe Starck citromfacsarója olyan olvasható, ikonikus tárgy lett, amiből már 500 ezer darabot gyártottak, és nem veszítette el azt az értékét, amit ma is belelátunk.”

Egy jó designtárgy ha nem is mindjárt ikonikus, de a magával ragadó formaterv mellett kiválóan használható, magas minőséget képvisel. A MaxCity kínálatában a legismertebb olasz kiegészítőgyártó cég, az 1920-as évektől aktív Alessi 2006 óta három szegmensre osztja a tevékenységét, megkülönböztetve a nagy szériás (ugyanakkor kifogástalan minőségű), a leginnovatívabb, illetve a kedvezőbb árfekvésű, bohókásabb termékeket. Mindez jól tükrözi, hogy az Alessi igénybe veszi a tömegtermelés igényeit is, ám a kézműves igényből ott sem enged, és ragaszkodik a kulturális tradíciókhoz is.

A Desidea kínálatában találjuk a Kartell szerteágazó palettáját a mindenki által ismert, légies Louis Ghost étkezőszékek mellett a barokkot idéző Bourgie asztali lámpákat és híres plexi darabját, az All Saints tükröt. Számunkra különösen fontos designdarab Horváth Zsuzsanna Illan függesztett lámpája is, ami 2019-ben bekerült a Luceplan újdonságai közé. A lámpa nagyon könnyű, rendkívül vékony, rugalmas rétegelt falemezből készül lézervágással. A végleges formáját a felfüggesztés után veszi fel; légies, játékos és magával ragadó, de az sem hátrány, hogy háromféle méretben kapható, és állítható a fényintenzitása is. Ikonikus lámpákkal jól áll a TH Design is: a Flos Snoopy, Aim vagy Coordinates S4 lámpái más-más térbe és feladatra, de egyformán tökéletesek.

Ha a lámpa melletti másik meghatározó tárgyat, az ülőbútorokat nézzük, akkor kihagyhatatlan a Natuzzi, az egyik legismertebb márkanév a luxuscikkek közt. Olaszország legnagyobb bútorgyártója, világszerte közel 1200 értékesítési hellyel, amely a kollekciójában harmonikus megoldásokat kínál nappalik, étkezők és hálószobák komplett berendezésére – köztük olyan emblematikus darabokat, mint Natuzzi Re-Vive, a világ első ösztönös relax fotele.

Különleges kanapé a de Sede-féle DS-600 is, amit egy mitikus alpesi teremtményről, a Tatzelwurmról (Sárkánykígyó) neveztek el, és tetszés szerint bővíthető; ugyancsak kihagyhatatlan a cég dupla kanapéja, amit a világhírű svájci építészpárossal, a Herzog & de Meuronnal közreműködve terveztek, és az ország teraszos szőlőültetvényeit idézi; valamint a boxkesztyű-fotel, ami egy ihletett pillanatban, Muhammad Ali nagy évében, 1978-ban született.

Kanapék terén mind tervezésben, mind anyaghasználatban kiemelkedően magas minőséget képvisel a Rolf Benz – vegyünk csak a Plura kanapét, ami a variációi sokrétűségére már a nevében is utal.

Ne feledkezzünk meg a Skandináv vonalról sem, a MaxCityben többek közt jelen vannak a legismertebb dán bútorbrand, a BoConcept örömöt és inspirációt adó, időtlenül divatos lakberendezési tárgyai. Sokat merít a skandináv designból a high-end kollekciókban gondolkodó Plydesign is: Babits Tamás 2014-ben alapított stúdiója egy családi vállalkozás harmincéves tapasztalatára építve hoz létre magas hozzáadott értékű rétegeltlemez bútorokat.

Végül említsünk meg 2 további megközelítést: egyrészt a XX. század esszenciális, ikonikus design darabjait felvonultató Artibus365 üzletét, illetve egy másik magyar céget is: a Remodel Stúdiót, akik nonprofit vállalkozásként a társadalmi felelősségvállalást tűzték a zászlajukra, így a felújított régi és antik jellegű bútorai nemcsak egyedi darabok, de mindig jó ügyet is szolgálnak – túl a design jó ügyén.

Az ADA 30. születésnapját ünnepli – íme, a legfrissebb bútortrendek

Új dimenzióba repíti a lakberendezést a vrDesigner

Kategória:
 

FRISS CIKKEINK

Lájkold Facebook-oldalunkat,
nehogy lemaradj a
legfrissebb bejegyzéseinkről!