spot_imgspot_img
spot_img

Agatha Christie is meghajolna a Tőrbe ejtve folytatása előtt

-

Article Top Ad (AdSense)

Ritka, hogy ez megtörténjen, de meglepődve konstatáltam: összejött. A második jobb lett, mint az első! Ettől olyan különleges a Törbe ejtve folytatása, és mert sikerült életet lehelni Agatha Christie detektívregény-képletébe.

Már 2019-ben is óriási sikere volt az első Tőrbe ejtve filmnek a mozikban. A Daniel Craig főszereplésével készült nyomozós produkció olyan modern Poirot-t ad Benoit Blanc személyében, akit nem lehet nem szeretni. Karizmatikus személyisége valósággal megbabonázza a nézőt, és nem pusztán egy végtelenül intelligens detektívet kapunk a személyében, hanem egy rendkívül szellemes, humoros karaktert is.

Csavaros sztori zseniális színészekkel

Ugyanakkor a december 23-án Netflixen debütált második részben nem Craig vitte el a hátán az egész show-t, hanem akadtak hozzá tettestársak is. Ahogy az első rész, úgy Az üveghagyma is megidézte a klasszikus Poirot atmoszférát, amire Agatha Christie is büszke lenne: összegyűlik egy díszes társaság (világsztárokat felvonultatva), és mindenkinek vastagon áll a vaj a füle mögött. Szinte semmi újdonság sincs az alapkoncepcióban, mégis az újracsomagolt gyilkossági történet az újdonság varázsával hat.

Ezt pedig az illusztris színésztársaságnak is köszönheti: a Kate Hudson által megformázott Birdie-nek, aki egy kiöregedett modellt alakít, és kétségbeesetten kapaszkodik a fiatalságba. Bár nem kulcsfigura, mégis olyan erőteljes és magával ragadó a játéka, hogy betölti a vásznat. Ott van Kathryn Hahn is, aki mesterien alakítja a politikusnőt, Claire-t. Hasonlóan figyelemre méltó Dave Bautista, aki a kigyúrt influenszert, Duke-ot játssza, és van egy csinos csaja, Whiskey (Madelyn Cline). Meg kell még említeni a rejtélyekkel teli Andit (Janelle Monáe) is. De úgy istenigazán, aki még a prímet viszi, az a techmilliárdos Miles Bron, vagyis Edward Norton. Egyszerűen pokolian jól játssza a főgonoszt. Ő az, aki a covid ideje alatt elhívja a barátait a szigetére „Ki a gyilkos?”-t játszani. Az csak hab a tortán, hogy egy villanásnyi időre, de feltűnik Hugh Grant is, mint Blanc lakótársa. Grant azt is elárulta a Collidernek, hogy lényegében mit keresett ott: a nyomozó párja.

A szigeten összegyűlő baráti társaság fájdalmasan sekélyes, és borzalmasan bosszantó, akiket a néző villámgyorsan meggyűlöl, de ugyanakkor azt is látjuk: miért olyanok, amilyenek, így nem lehet őket zsigerből utálni anélkül, hogy ne éreznénk némi együttérzést is velük szemben. Mindez pedig azt mutatja: mennyire összetettek a karakterek. Közben megállíthatatlanul sodornak minket az események, mivel az első pillanattól kezdve csavarodik-csavarodik-csavarodik a történet, és egy másodpercre sem engedi el a figyelmünket.

Gyilkosság a gyilkosságban – nyomozás a nyomozásban

Rian Johnson rendező és forgatókönyvíró (Star Wars VIII: Az utolsó Jedik) megérdemelne egy csókot a csupasz homlokára, ugyanis zseniális filmet alkotott. Az első órában nagyon szépen fel le vezetve a történet, meg is történik a gyilkosság, amit persze mindenkinek volt indítéka elkövetni. Már meg is tippeltük ki a gyilkos, amikor történik valami, ami újraírja az egész sztorit, és mindazt, amit egészen addig hittünk. Újrakezdődik az egész történt egy másik szemszögből egy másik gyilkossággal.

Nemcsak egy fordulatos, élményekkel teli nyomozós filmet adott nekünk Johnson, hanem egy társadalmi fricskát is, amin jókat lehet derülni. Tökéletesen leképezi az érdekbarátságok felszínes, könyörtelen és nyalizós világát.

De miért pont üveghagyma?

Ez egyszerre egy szimbólum és két helyszín. Az üveghagyma utalás a kapcsolatok törékenységére, rétegeire, összetettségére, amik ennek ellenére mégiscsak átlátszóak. Másrészt ott a luxusszigeten látható üveghagyma alakú dolgozószoba, ahonnan mindent látni, és ami hasonlít a régi Bond filmek főhadiszállására. Végül ott van az üveghagyma (Glass Onion) nevű pub, ahol a filmbéli baráti társaság összejárt az aranykorban, és ahol egy csodás ötlet született.

Ha minden igaz, már be is rendelték a harmadik részt, amikhez ezek után nehéz nem nagy reményeket fűzni! Mivel az első résztől teljesen független a második, így bármikor belevághatsz a megnézésébe, amennyiben szeretnél egy igazán jó nyomozós filmet látni!

Jenna Ortegának a valóságban is sötét humora van

Harry & Meghan dokufilmje: tömény igazság vagy porhintés?

Kategória:
 

FRISS CIKKEINK

Lájkold Facebook-oldalunkat,
nehogy lemaradj a
legfrissebb bejegyzéseinkről!