spot_imgspot_img
spot_img

Vezetőképzés, csapatépítés dobpergéssel

-

Article Top Ad (AdSense)

Hazai szimfonikus zenekarok közül a Danubia Zenekar indít elsőként speciális, a zenekari létre és a zene összekovácsoló erejére épülő vezetőképzési, csapatépítési programot. A Teampulzus élményprogram során a résztvevők zenekari taggá válva megtalálják a közös ritmust és hangot, és az átélt tapasztalatok, valamint a zenélést kísérő soft skill tréning során olyan ismeretekre tesznek szert, mely különleges többletértéket biztosít cégük számára. Szeptember 29-én egy ingyenes webináriumon Hámori Máté, a Danubia Zenekar művészeti vezetője és Szirtesi-Nagy Réka, a DFT-Hungária trénere mutatja be, hogy a közös zenélés milyen szervezetfejlesztési hozzáadott értékkel bír, illetve hogyan válik mindebből hatékony munkahelyi ritmus a mindennapok során.

Egy cég tulajdonképpen olyan, mint egy szimfonikus zenekar: vonósok, fafúvósok, rézfúvósok, szólisták, ütősök, zongoristák. Külön-külön mind egyediek. Azonban, ha egyszerre akarnak megszólalni egy közös színpadon, előzetes készülés, szereptudat és megfelelő vezetés nélkül csupán egy hatalmas hangzavar részei. Össze lehet-e hangolni ezt a sokféle hangszert, sokféle elképzelést, szándékot? Tud-e a csapat együtt kreatív megoldásokat találni a váratlan nehézségekre? Hogyan válik örömmé az együttműködés? A Danubia Zenekar ütőhangszeres együttesével közös zenekarépítő élményprogramon mindezekre és még sokkal több kérdésre is választ kapnak a résztvevők. Hiszen zenei előképzettség nélkül is profi zenekari produkció részesévé válnak. 

zenekar

„A csapattagok a feladatokat és hatásköröket együtt határozhatják meg. Mindeközben több mint ötven féle hangszert használhatnak a Danubia Zenekar művészeinek útmutatásával. És ezalatt ráéreznek a közös alkotás, a közös zenélés örömére.” – mondta el Hámori Máté karmester, majd hozzátette: „A zene nemcsak a csapatdinamikát erősíti, hanem mindannyiunkat átsegít azokon a nehézségeken, amelyekkel akár munkahelyünkön, akár a magánéletünkben találkozunk.” 

Közös improvizáció, hangfestés, de klasszikus zene és filmslágerek is helyet kapnak az egyedülálló foglalkozás során. Amelyben problémafelvetések, játékosság, vállalati HR-problémák, csoportos feladatok, megoldás- és kompromisszum keresés is előfordul. 

Aki kíváncsi, hogy miként kell elképzelni egy ilyen élmény-csapatépítő tréninget, szeptember 29-én részt vehet egy ingyenes webináriumon. Ahol a karmester, Hámori Máté és a tréner, Szirtesi-Nagy Réka mesélnek majd arról, hogy a közös zenélés milyen szervezetfejlesztési hozzáadott értékkel bír. Illetve hogyan épülhetnek be a munkahelyi mindennapokba a foglalkozáson szerzett élmények. Az esemény térítésmentes, de regisztrációhoz kötött. Amennyiben a webinárium időpontja nem megfelelő, abban az esetben is érdemes regisztrálni. Ugyanis így szerezhető jogosultság a rögzített felvétel utólagos megtekintésére. 

Időpont: 2022. szeptember 29. 10:00–11:30 

Regisztráció: Teampulzus élményprogram – Munkahelyi szimfónia 

interaktív webinárium, online, Zoom alkalmazáson keresztül 

Előadók: Szirtesi-Nagy Réka tréner, Hámori Máté karmester 

Szirtesi-Nagy Réka tréner, megoldásfókuszú coach, mediátor az elmúlt tizenkét évben egyének és csoportok fejlesztésével foglalkozott: facilitál, lelkesít, fejleszt foglalkozások, tréninget és workshopok keretében. Hisz abban, hogy az általa alkalmazott módszerek segítik egyének és csoportok egyedi megoldáskeresését. Különösen kedveli a kreatív eszközöket, nagy jártassága van élményszerű programok megvalósításában. A mai napig folyamatosan keresi az újabb eszközöket, módszereket, gyakorlatokat, amivel színesítheti, „játékosíthatja” programjait. 

Hámori Máté 2013 óta az egyik legfiatalosabb hivatásos hazai szimfonikus zenekar, a Danubia Zenekar művészeti vezetője, az Út a zenéhez program megálmodója. Innovatív, sokoldalú tevékenysége a klasszikus zene minél szélesebb körű népszerűsítését célozza. Különleges, nagy igénnyel összeállított programjai, eredeti ifjúsági előadásai és szociális projektjei nyomán irányítása alatt az Danubia az egyik legkarakteresebb művészeti együttessé vált. Profiljuk meghatározó eleme a műfaji kísérletezés, a huszadik századi és kortárs művek műsorra tűzése és az erőteljes online jelenlét. A legtöbb magyar zenekart vezényli, az Operaház állandó karmestere, munkájáért Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetésben, Liszt Ferenc-díjban és Óbuda Kultúrájáért Díjban részesült. 

Kategória:
 

FRISS CIKKEINK

Lájkold Facebook-oldalunkat,
nehogy lemaradj a
legfrissebb bejegyzéseinkről!