spot_imgspot_img
spot_img

Ünnepi receptkarnevál, Kanász László séf

-

Article Top Ad (AdSense)

Nem volt könnyű, de szereztünk néhány egyedi különlegességet, amelyek könnyen elkészíthetők akár otthon is. Olyat tehet bárki az asztalra, amit álmában sem gondolt volna. Elő a jegyzetfüzettel, habverőre fel!

Fotó: Pixabay

Az ünnepi asztal mindenkinél más

A legtöbb családban megvannak a szokások az ilyenkor fogyasztott ételek, ételsorok kapcsán. A legtöbben hűségesek a már jól megszokott ételekhez, amelyeket szüleiktől hoztak vagy maguk alakítottak ki, amelyek a karácsonyt jelentik. A háziasszonyok többségének általában megvan a maga specialitása, olyan ételek, amelyeket izgatottan vár a család. Vannak, akik ínycsiklandozó sülteket, sokan halat fogyasztanak. Természetesnek számít a halászlé, a borleves, a tárkonyos csirkeraguleves, a töltött káposzta, a narancsos kacsasült. Sokan esznek töltött húst, különféle ragukat vagy ízletes milánói sertésbordát. Elmaradhatatlanok a pompás, zamatos sütemények, piskóta, zserbó, bejgli szinte minden háztartásban megtalálható; a fahéj, a vanília, a szegfűszeg, a gyömbér aromái bensőséges lelkiállapotba hozzák az embert.

Van, mikor az ünnepi menü fejtörést okoz

Nem mindenkinek megy olyan könnyedén, ahogy látszik. A rutinos, a konyhában szakavatott hölgyek és urak sűrűn forgatják ilyenkor a szakácskönyveket. Van, aki elkészíti a már jól begyakorolt ételeit, de olyan is akad, aki mindig valami újjal, valami meglepetéssel ajándékozza meg szeretteit. Ezzel mindenki, még az ismert séfek is így vannak. Szeretettel csomagoltunk most be olvasóinknak néhány csodálatos ételt professzionális, ismert séfektől, hogy ezzel magazinunk is segítsen a karácsonyi készülődésben. Aki még nem döntötte el, hogy mit főz, vagy szeretne egy bravúros ételkölteményt letenni az ünnepi asztalra, annak boldogan ajánljuk ezeket a recepteket.

Kanász László séf

A tehetséges konyhafőnök hazánk egyik ikonikus étterme, az Arany Kaviár Étterem konyháját vezeti. Siófokon tanulta a szakmát, dolgozott Budapesten, bisztrókonyhákban nevelkedett. Nem kisebbektől tanulta a mesterséget, mint Balázs Ferenc séf, Győrffy Árpád séf és természetesen Nyíri Szása. 2009 óta dolgozik a nemrég megújuló koncepcióval előrukkoló étteremben, és 2015-től a séfje.

Marhasült erdei gombákkal és hajdinával

Hozzávalók:

0,6 kg érlelt marhahátszín, 0,1 kg puffasztott hajdina, 0,15 kg kovászos uborka, és a levéből 250 ml, 2 szál friss tárkony, 0,5 kg vegyes erdei gomba, 0,6 kg barna csiperkegomba, 2 szál póréhagyma, dijoni mustár, borecet, olívaolaj, szárított gomba, 0,3 l tejszín, 1 db kígyóuborka, 3 g agar-agar, fehérbor, 2 dl pecsenyelé.

Elkészítés:

A húst megtisztítjuk, sóval és borssal ízesítjük, és kevés dijoni mustárral megkenjük, majd minden oldalát megpirítjuk, és sütőben sütjük 48 fokos maghőmérsékletig, utána fontos, hogy pihentessük.

A póréhagymát felkarikázzuk, serpenyőben olívaolajon pirítjuk, az erdei gombákat megtisztítjuk, nagyobb darabokra vágjuk, majd hozzáadjuk a hagymához, és erősen megpirítjuk, felöntjük fehérborral, sózzuk, borsozzuk. A csiperkegombát kevés vajon megpirítjuk, tejszínnel felöntjük, megfőzzük, majd pürésítjük, végül belekeverjük a sült erdei gombákat. A kovászos uborka levéből agar-agar hozzáadásával zselét készítünk, lehűtjük, turmixoljuk, amíg gélállagú nem lesz. A kovászos uborkát és a kígyóuborkát vékony csíkokra vágjuk, kinyomkodjuk, friss tárkonyt adunk hozzá, borecettel ízesítjük. A maradék tejszínt a tárkonnyal összefőzzük, dijoni mustárral ízesítjük, mártásállagúra főzzük.

A meleg gombasalátát a tányérra kanalazzuk, a tetejére az uborkagélből pöttyöket nyomunk, megszórjuk a puffasztott hajdinával. A húst felvágjuk, a tetejére halmozzuk az uborkasalátát, pecsenyelével és a tárkonymártással tálaljuk.

Kategória:
 

FRISS CIKKEINK

Lájkold Facebook-oldalunkat,
nehogy lemaradj a
legfrissebb bejegyzéseinkről!