spot_imgspot_img
spot_img

Rejtélyek a világ körül

-

Article Top Ad (AdSense)

A teremtés „koronái”-ként roppant mód oda vagyunk magunktól, holott fikarcnyit sem tudunk a világról. Számtalan olyan rejtély létezik, amit a mai napig nem tudtak a tudósok megfejteni. Találgatások, teóriák persze mindenre akadnak, de legtöbbször híján vagyunk a konkrét magyarázatoknak.

Fotó: Pixabay

Évezredes talányok

Mindig is voltak, és lesznek is olyan kérdések, aminek megoldása várat magára. Már pusztán csak a létezésünk miértjére, hogyanjára gondolunk, akkor is leginkább széttesszük a kezünket. Miközben a világűr felefedezése felé kacsingatunk, rengeteg megoldatlan talány vesz körül minket, itt a saját kis bolygónkon is. A nagy kérdésre nincsenek válaszok. Hacsak nem egyszerűsítjük le a dolgot úgy, mint a zseniális regényben, melyet Douglas Adams alkotott meg. A Galaxis útikalauz stopposoknak című sci-fi, egy teljesen egyszerű magyarázattal szolgált az élet értelmére. Mindösszesen annyi: 42.

Fotó: Pixabay

Georgia Guidestones

Erről az amerikai emlékműről nem sokat tudunk. 1979. júniusában egy Robert C. Christian álnevet használó férfi építette, aki a jövő emberiségének szeretet volna útmutatót hagyni. A Gránit szobrokra vésett szövegek az óramutató járásával megegyező irányban haladva kerültek rá, nyolc nyelven. Angol, spanyol, szuahéli, hindi, héber, arab, kínai és az orosz. A feliraton 10 betartandó szabályt, tanácsot adtak az emberiségnek. Tartsa az emberiséget 500 000 000 alatt állandó egyensúlyban a természettel. Irányítsa bölcsen a szaporodást – javítja az erőnlétet és a változatosságot. Egyesítse az emberiséget egy élő új nyelvvel. A szenvedély – a hit – a hagyomány – és mindent mérsékelt ésszel uralkodj. Védje meg az embereket és a nemzeteket igazságos törvényekkel és igazságos bíróságokkal. Hadd uralkodjon minden nemzet, belső vitákat rendezve egy világbíróságon. Kerülje a kicsinyes törvényeket és a haszontalan hivatalnokokat. A személyes jogok és a szociális kötelezettségek egyensúlya. Díj igazság – szépség – szerelem – harmónia keresése a végtelennel. Ne légy rák a Földön – Hagyj teret a természetnek!

Ezen felül a gránit szobor együttes csillagászati utalásokat is tartalmazott. Csillagászati ​​jellemzők.  A kövön áthaladó csatorna az égi sarkokat jelölte. E benne található vízszintes rés a nap éves útját mutatta, és a zárókövön áthaladó napsugár az év déli idejét jelezte. Ez a szoboregyüttes valójában nem rejtélyes, viszont az, hogy miért hozta létre a névtelen építő, a mai napig magyarázatra szorul. Sokan úgy vélik nem is ember volt, hanem egy intelligens segítőkész földönkívüli civilizáció próbált nekünk segíteni. 2022. július 6-án máig tisztázatlan körülmények között felrobbantották az építményt. A mai napig nyomoznak az ügyben.

Fotó: Pixabay

A tehenek élő iránytűk

A tudósok teljesen véletlenül jöttek rá egy furcsaságra, amire eddig senki nem figyelt fel. Kiderült, hogy a tehenek nagy része, legelészés közben teljesen pontosan vagy déli, vagy északi irányba néz. A kutatásokat kiterjesztették és megvizsgálták ezt a jelenséget a Föld minden részén, minden kontinensén, és pontosan ezt tapasztalták a tehenek kapcsán. Ez azt jelenti, hogy a tehenek szervezetének valami köze lehet a Föld mágneses mezejéhez. Bárhol is legelésznek, hegyvidék, síkság, bármilyen időjárási viszony érinti őket. Teljesen pontosan tudják az észak-déli irányt. A tehenek tehát tehetségesek.

Fotó: Pixabay

A Naprendszer sokkal nagyobb, mint gondolnánk

Nap, Merkúr, Vénusz, Föld, Mars, Jupiter, Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz….régen ide sorolták a Plútót is. Tehát mindenki azt tanulja, hogy a mi naprendszerünk 8 általunk bolygónak nevezett objektumból áll. Viszont a Neptunusz keringési pályáján túl megtalálható az úgynevezett Kuiper -öv, kisbolygóöv Naptól számított 30-50 csillagászati egység (CSE) között helyezkedik el. Jelenleg kb. körülbelül 800 objektum ismeretes benne, amelyek között a tudósok felfedezték, hogy vannak sokkal nagyobb objektumok is, mint a kisbolygónak átnevezett Plútó. Azt már még kevesebben tudják, hogy köztük léteznek Föld nagyságúak. A gravitációs mozgások értékelései által arra következtetnek, hogy elég nagy esélye van annak, hogy a Kuiper- övben több általunk bolygónak nevezett égitest is kering a Nap körül. Az általános álláspont persze még mindig a nyolc bolygó, bár ez egyre elavultabb nézőpont, a feltárt adatok tükrében.

Fotó: Flickr

Voynich-kézirat

A Voynich kézirat pontos keletkezését még nem tudták megfejteni. A 240 oldalas könyv, egy radiokarbon kormeghatározás szerint a 15. század elején íródhatott, 1420. körül. Nevét egykori tulajdonosáról, Wilfrid Michael Voynich amerikai könyvkereskedőről kapta, akihez 1912-ben került. Jelenleg a Yale Egyetemen, a Beinecke Könyvtárban található. A mű 234 darab 15 cm széles és 23 cm magas velum lapból áll, amelyből negyvenkét lap hiányzik az oldalszámozás szerint. Valószínűsíthető, hogy már 1912-ben, Voynich-hoz kerülésekor sem volt teljes. A szöveg megírásához és az ábrák körvonalazásához valószínűleg lúdtollat használtak. Azt senki nem tudja, hogy ki hozhatta létre, és az sem, milyen okból, mivel eddig a könyvből semmit nem tudtak lefordítani. Ennek az az oka, hogy egy számunkra teljesen ismeretlen nyelven íródott. Foglalkoztak már vele amatőr és hivatásos kódfejtők, többek között a brit és az amerikai haditengerészettől, de senkinek nem sikerült még csak részben sem megfejtenie.

Fotó: Flickr

A kutatók abban egyetértenek, hogy rengeteg, az emberiség számára fontos információt tartalmaz, melyet ha egyszer sikerül megfejteni, megváltoztathatja a világnézetünket. Itt is több teória létezik. Vannak, akik tudományos, orvosi könyvnek gondolják, de léteznek olyanok is, akik az alkimistákhoz kötik. A könyv tartalmából annyira fény derült, hogy növénytannal is foglalkozik, bár a benne szereplő rajzokon számunkra ismeretlen növények szerepelnek. A rajzokból arra is következtetnek, hogy csillagászattal, asztrológiával, és azok térbeli elhelyezkedésünkről is van benne szó. Az pedig kétségtelen, hogy az alkímia tudományáról is esik benne szó.

 

 

 

 

 

 

 

Kategória:
 

FRISS CIKKEINK

Lájkold Facebook-oldalunkat,
nehogy lemaradj a
legfrissebb bejegyzéseinkről!