spot_imgspot_img
spot_img

Sarolta királyné: minden Bridgerton rajongó megkapta, amire vágyott

-

Article Top Ad (AdSense)

Alig néhány napja startolt el a Netflixen a Sarolta királyné – Egy Bridgerton-történet, és valószínűleg már fél a világ le is darálta. A rajongók pedig örülhetnek, hiszen megkaptak benne mindent, amire vágyhattak.

Az eredeti sorozat, a Bridgerton család harmadik évadjára ugyan még várni kell, de amíg vár rá a lelkes „nyájas” néző, addig kiélvezheti a Sarolta királyné – Egy Bridgerton-történetet. Ugyanis megvan benne minden, amiért az eredeti sorozat első évadát annyira szerették: szerelem, szex, szenvedély, egy kis ármány.

Bővelkedik humorban és iróniában

Zseniális kezdés, ahogy a talpig díszbe öltözött Sarolta duzzogva azt ecseteli a hintóban az esküvője előtt néhány órával a testvérének, hogy azért vág fancsali képet, és ül úgy, mint egy szobor, mert finoman szólva sem túl kényelmes öltözete – a kor legendás divatját követve halszálkás fűzőt visel -, és kénytelen mozdulatlanul ülni, nehogy meggyűrődjön a ruhája, ha már kénytelen puccparádéban megérkeznie az új családjához, miután kötelezően kiházasítják. Azokban a pillanatokban villámgyorsan elmehet a kedve minden nőnek attól, hogy visszacsöppenjen abba a korba, akármennyire is tetszetős a ruhaköltemények, és a bálok világa.

Ugyanilyen finom kicsúfolás hangzik el később is, mikor Sarolta arról panaszkodik, hogy egy babának érzi magát, akit egy nap ötször öltöztetnek fel, és az élete nem áll másból, mint teázásból, és étkezésekből. Hihetetlenül szerethető, élvezhető a fiatal Sarolta (India Amarteifio), aki egy karakán, és karizmatikus nő, akárcsak az idősebb királyné (Golda Rosheuvel). Mindketten kiváló színésznők, és mesterien játsszák a csípős, ellentmondást nem tűrő, de a szerelme iránt mély érzésű Saroltát.

Tömény erotika és szívmelengető románc

Egyszerre édes és szórakoztató a Sarolta és György (Corey Mylchreest) megismerkedésének pillanata, és habár az erős kezdést leszámítva mégsem alakul jól a kapcsolatuk, végül mégis visszatalálnak egymáshoz. Nemcsak a brutál mennyiségű, erotikus jelenetekről van szó, amiket egyébként sikerült olyan lágyan, természetesen beilleszteniük a filmkészítőknek, hogy az ember ne azt érezze: a kosztümös 365 napot nézi. Hanem sokkal inkább a sok-sok meghitt jelenetről, ahogy epekednek egymás iránt, és nemcsak testedben, de lélekben is működik közöttük a kémia. Tele van olyan szívmelengető pillanatokkal, amire a néző csak azt tudja mondani: „Aaaaaa, én is ilyet akarok!”

Bár tudvalevő, hogy Györgynek nincs ki mind a négy kereke, mégis az igaz szerelem győz. Persze, kit ne sokkolna, ha az esküvő után tudja meg, hogy bolond a férje? De mégsem fordult sarkon Sarolta, hanem kitart a férje mellett, akit tulajdonképpen meg is mentett a szerelmével. Ettől olyan felemelő és varázslatos a történet, mert elhiteti a nézővel: igen, létezik az a mindent is kibír igaz szerelem, amire talán mindenki vágyik a lelke mélyén.

kép: pinterest

Többet tudunk meg

Az eredeti Bridgertonban már kialakult a benyomásunk a királynéról, de így viszont sokkal teljesebb képet kapunk róla, megismerve a karakterét, hogy milyen ember is valójában. Ezzel együtt két másik fontos szereplő életébe is jelentős mértékben bepillantást kaphattunk. Nyomon követhetjük Lady Agatha Danbury (Arsema Thomas és Adjoa Andoh) felemelkedését, szerelmi életét, miközben belecsöppenünk Lady Violet Bridgerton (Ruth Gemmell) gyerekkorába, majd második kivirágzásába férje halálát követően. Ettől még komplexebbre, és izgalmasabbra sikerült a spinoff.

kép: pinterest

Nem sok igaz belőle, de számít ez?

Mielőtt belevetnénk magunkat a szexbe és a szerelembe, a sorozat azzal indul, hogy „csupán történelmi tények ihlette mese”, „nem történelem óra” és a „a szerző nagyon is tudatosan élt az írói szabadsággal”, vagyis  Julia Quinn és Shonda Rhimes, akik nem mellesleg a sorozat után könyv formájában is megjelentetik a történetet.

Szóval, az fix, hogy Zsófia Sarolta mecklenburg-strelitzi hercegnő 17 évesen hozzáment a 22 éves III. Györgyhöz, aki valóban az esküvője napján ismert meg. Az is tutibiztos, hogy György csakugyan mentálisan beteg volt. Tényleg 15 gyerekük született, habár csak 13 élte meg a felnőttkort. Az is helytálló, miszerint Sarolta végig hű volt hozzá és kitartott mellette.

De, hogy valóban Sarolta volt-e Nagy-Britannia első színes bőrű királynéja, arra egyelőre senki sem venne mérget, mivel a történészek valószínűsítik: voltak színesbőrű felmenői. Az pedig aligha lehet igaz, hogy színesbőrűek voltak az elit tagjai, mivel a sorozat története az 1700-as évek közepén játszódik, és jóval odébb van a rabszolgák felszabadítása. De ezen meg sem vagyunk lepődve, hiszen tudható, hogy a Bridgerton szeret játszani a történelemmel, és a saját szája íze szerint alakítani azért, hogy egy élvezhető történettel szolgálhasson, ami sikerült is. Innentől kezdve az, hogy mennyi igaz még belőle, és mennyi minden nem, tulajdonképpen lényegtelen, hiszen itt a szórakoztatás, és nem az oktatás a cél.

főkép: pinterest

Kategória:
 

FRISS CIKKEINK

Lájkold Facebook-oldalunkat,
nehogy lemaradj a
legfrissebb bejegyzéseinkről!