spot_imgspot_img
spot_img

Kettős magyar győzelem királykategóriában: Kopasz Bálint arany, Varga Ádám ezüstérmes 1000 méteren

-

Article Top Ad (AdSense)

Hesz Mihály 1968-as győzelme után Kopasz Bálint lett a második magyar kajakos, aki  újra diadalmaskodni tudott ezen a távon, a kajak-kenu sport királyszámában.

A tavalyi elhalasztott olimpia sok sportoló számára nehézséget jelentett, nem úgy a 24 éves világ és európa-bajnok számára, aki ugyanazzal a lendülettel folytatta tovább a felkészülést. A kemény munka és a sok befektetett energia most meghozta gyümölcsét és Bálint magabiztosan és fantasztikus versenyzéssel megnyerte első olimpiai aranyérmét.

kopasz-balint
Fotó: youtube.com

Kopasz Bálint az elődöntő során közel egy hajóhosszal verte a mögötte haladó argentin és olasz versenyzőt, majd a keddi középdöntőből is magabiztosan jutott a döntőbe. A döntőben már az elejétől kezdve egy nagyon erős rajt után a portugál Pimenta-val együtt fej fej mellett vezették a mezőnyt, míg Varga Ádám végig a harmadik-negyedik helyen követte őket. A táv végén Bálint csodálatos hajrával első helyen ért célba, Varga Ádám pedig egy hajszállal megelőzve Pimentát beért a második helyre.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Bálint Kopasz (@balintkopasz) által megosztott bejegyzés

Bálint szüleinek köszönhetően a sportba született bele, hiszen mindketten kajakversenyzők voltak. Már a kezdetektől édesanyja, Demeter Irén az edzője, akivel sok közös felkészülésen és sikeren vannak túl. Bálint a saját számában a 2015-ös portugáliai ifjúsági világbajnokságon aranyérmes lett, majd a moszkvai, a plovdivi és a belgrádi európa bajnokságon bronz, illetve ezüstérmet szerzett. Két évvel ezelőtt Szegeden övé lett az újabb világbajnoki arany, majd idén Poznanban két európa bajnoki aranyérmet szerzett 500 illetve 1000 méteren.

A 24 éves olimpiai aranyérmes nem csak világklasszis kajakos, de remek atléta is, középiskolás korában a mezeifutás magyar bajnoka volt. Édesanyja és edzője szerint állóképessége mellett Bálint egyik legnagyobb erőssége a mentális ereje: nagyon tudatos összeszedett és fegyelmezett, aki mindig meg tudja csinálni, amit fejben eltervezett.

A 21 éves Varga Ádám a válogatón legyőzte Kopasz Bálintot és óriási teljesítményével, friss olimpikonként sikerült ezüstérmet szereznie és kihajtott magából mindent, amit csak tudott.  Valószínőleg nem ez az utolsó csata kettőjük között. Szép volt fiúk!