Balatonfüred, július 14. rajtolt az 54. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj, ami köré három napos balatoni programsorozat épül. Méltán nevezik a „Balaton Ünnepének”, hisz a parton számos koncert, gyermek és felnőtt programok, illetve interaktív installációk tették színesebbé a rendezvényt. Gelencsér Tímea, idén először debütált a Kékszalag keretein belül műsorvezetőként, ahol a parton lévő programok szervezőivel és kitelepülőkkel készített interjúkat. Csodálatos kék ruhájában kiemelkedett különleges szépsége a balatoni háttérben.
„Nagy öröm számomra, hogy testközelből láthattam a rajtot és végigkövethettem a verseny alakulását. Számomra nagyon szimpatikus a Kékszalag mottója és a vitorlás szellemiség, ahol az innováció és a hagyomány ötvözetén alapul minden. Illetve jelentős a turisztikai szerepe egy ilyen rendezvénynek.”
A Kékszalagról:
A versenyt először 1934-ben írta ki a balatonfüredi Hungária Yacht Club. Elképzelésük lényege az volt, hogy a Balaton Kék Szalagját bármely vitorlás elnyerhesse, amely a kiírt távon, az óramutató járásának megfelelően a leggyorsabban körbehajózza a tavat. 1942-ig a versenyre kétévente került sor, ezután a háború miatt kimaradt néhány esztendő, s a hagyomány 1947-ben éledt újra. A verseny egyre népszerűbb lett, s 1955-ben a Nemere II. nevű 75-ös cirkáló 10 óra 40 perc alatt teljesítette a távot. Ezt a fantasztikus rekordot csak 57 évvel később, 2012-ben sikerült megdöntenie egy hightech anyagokból készült katamaránnak, a magyar fejlesztésű kétárbocos Fifty-Fifty-nek. 2001 óta a versenyt már évente rendezik meg, s Európa legnagyobb tókerülő versenye lett, amelyen hatszáz vagy annál is több hajó indul el. A Kékszalag hagyománya, hogy a versenyre mindig azon a júliusi hétvégén kerül sor, amely legközelebb van a holdtöltéhez.