– Mit fogsz tanítani a BCOOL Médiaiskolában?
– Két számomra kedves és nagyon fontosnak tartott tárgyat: asszertív kommunikációt és önismeretet.
– Melyek lesznek azok a legfontosabb témák, amelyeket ennek során mindenképpen érinteni szeretnél, és miért?
– Az asszertív kommunikáción belül hangsúly szeretnék tenni a EMK/együttműködő kommunikáció elméleti és gyakorlati megismerésére, technikájára. Nagyon sokrétűen, sok helyzetben jól alkalmazható módszernek gondolom, nagyon jó eszköz valódi párbeszéd kialakításához, ami alapvető egy jó interjú, beszélgetés elkészítéséhez. Ráadásul segít előítéletmentesen gondolkozni, ami szintén fontos az újságírásban, hiszen meglátásom szerint a jó anyagok akkor készülnek, ha az interjút készítő fél valódi, szinte gyermeki kíváncsisággal, hátsó gondolatoktól mentesen képes érdeklődni, kérdezni.
Az önismereti kurzus még ennél is izgalmasabb lesz, nem nagyon szeretném előre lelőni a poént, de egyfajta, választott hősök/hősnők szimbolikában leírható önismeretei úton szeretném végigvinni a hallgatókat, ami nagy felfedezésekkel és „aha” élményekkel kecsegtet.
– Hogy kell elképzelni egy órádat?
– Szeretek változatosan tanítani, fontos számomra az infotainment, vagyis a szórakoztatva nyújtott tudás, és persze ez rám is érvényes. Én is szeretem élvezni az óráimat, és az a célom, hogy a hallgatóknak is élményt adjak a tudásszerzés folyamatában. Ezért váltogatom az órákon belül is a módszereimet, változatos eszközökkel készülök, a vizuális tanulásra is nagy hangsúlyt fektetek. Az is jellemző, hogy állandóan monitorozom a diákokat, és igyekszem az aktuális éberségi szintjükhöz alkalmazkodni. Vagyis ha épp hanyatlik a figyelem, váltok. Az is jellemző nálam, hogy az aktuálisan számukra legjobban megragadható, legérdekesebb elemeket igyekszem hangsúlyozni, abból kiindulva haladni.
– Nagyon megörültél annak, amikor felkértünk oktatónak az újonnan induló Médiaiskolánkba. Miért tartod fontosnak, hogy még egy médiaiskola létrejöjjön?
– Nagyon nagy – főleg írott – médiafogyasztó vagyok, a politikától a bulvárig, ismeretterjesztőtől az elemzésekig, tárcákig minden jöhet. Mindent olvasok és minden érdekel. Időnként bosszankodom, ha egy írás gyengébbre sikerül, vagy pszichológus lévén zavar, ha félrevezető a szakmai tartalma. Ugyanakkor nagyon tudok lelkesedni egy-egy jól megírt szövegért, elemzéséért. Egyszóval fontosnak gondolom a minőségi újságírást.